Aansluiting op markt en ondernemers
De nieuwe thematische aanpak sluit naadloos aan op wat we in de markt zien gebeuren.Bedrijven denken niet in transities – zij denken in oplossingen, marktkansen en groeimogelijkheden. Een AgriTech-ondernemer die innovaties ontwikkelt, is niet primair bezig met ‘de voedseltransitie’. Hij wil zijn technologie naar de markt brengen, internationale klanten vinden en zijn bedrijf laten groeien.
Door onze focus te leggen op concrete thema’s spreken we de taal van ondernemers. We begrijpen hun uitdagingen beter en kunnen gerichte ondersteuning bieden.
Concrete marktaansluitingen die we zien:
- Het verbeteren van de concurrentiepositie van de regio op Internationaal vlak, door vanuit de Nationale Technologie Strategie (NTS) te werken aan specifieke waardeketens.
- Het helpen organiseren en ontwikkelen van nieuwe clusters zoals het Hightech Cluster in Almere.
- Groeiende vraag naar dual-use technologieën vanuit de defensiesector.
- Digitalisering als basis voor alle sectoren, van landbouw tot logistiek.
De thematische focus is essentieel omdat het ons helpt impact te maken waar het ertoe doet: bij de ondernemers die innoveren, groeien en banen creëren. In plaats van breed te zaaien, investeren we onze middelen daar waar we het meeste verschil kunnen maken.
Flevoland heeft niet de luxe van oudsher opgebouwde industriële clusters zoals in de Randstad of Eindhoven. Wij moeten onze eigen ecosystemen bouwen. Dat lukt alleen door scherpe keuzes te maken en consequent te investeren in de thema’s waarin we uitblinken.
Door thematisch te werken kunnen we ook beter samenwerken met nationale en internationale partners. Nederland heeft zijn kaarten gezet op specifieke technologiegebieden. Door aan te sluiten bij die focus versterken we niet alleen onze eigen positie, maar dragen we bij aan de Nederlandse concurrentiekracht.
